kmbs VISION meetings: Омар Хатамле

Екс-керівник відділу інновацій NASA та директор космічної навчальної програми Міжнародного космічного університету - про штучний інтелект, інновації у великих компаніях та багато іншого. Пропонуємо відео з першої події у межах проекту kmbs VISION meetings.

 

 

 

Деякі думки з виступу Омара Хатамле:

- Якщо ви працюєте над певним продуктом, усім залученим людям варто поділитись своїми календарями. Так ви зможете бачити, хто ще працює над речами, схожими на ті, що над ними працюєте ви. Ви можете поєднувати ресурси, бюджети, різні думки - так і з'являються інновації.

- Для великих компаній придбання стартапів може бути великим успіхом, а може й виявитись невдачею. Ключове питання - як обрати стартап, в який вкладати гроші. Для цього треба чітко розуміти, як він вплине на ваш основний бізнес та на окремі його частини.

- Окрім придбання стартапів, великі компанії часто диверсифікують свої зусилля. Вони працюють над такою кількістю речей одночасно, що навіть якщо якийсь напрямок почне занепадати, інші будуть зростати.

- Люди нерідко потрапляють у пастку мислення "виживає лише 1 стартап з 10". Але необов'язково має бути так. Ви можете значно підвищити свої шанси на успіх, якщо матимете міцну команду. Якщо у вас міцна команда, то, скоріше за все, є й міцний план - ви бачите прогалину на ринку, можливість задовольнити певну потребу. Ви розумієте, що робите.

Існує чимало простих кроків, які допомагають вам суттєво збільшити ймовірність успіху. Наприклад, не брати у команду п'ятьох інженерів, а залучити юриста, бізнес-аналітика, менеджера. А ще - перевіряти свої припущення максимально швидко.

 

Більше думок Омара Хатамле читайте у статті

Коментарі